Başkan Yardımcıları

Başkan Yardımcıları

Başkan Yardımcısı

z25.03.2013

Dr. Turgut ÖZCAN

Sinop Ayancık nüfusuna kayıtlı olan Dr. Turgut ÖZCAN, 1967 yılında Almanya’nın Duisburg şehrinde dünyaya gelmiştir. Akçakese köyünde başladığı ilkokulunu, Ayancık İnönü ilkokulunda, ortaokul eğitimini Almanya’da tamamlamıştır. 1982 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yapmıştır. 1985 yılında Kartal Lisesinden mezun olmuştur. 1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünde başladığı üniversite eğitimine, 1987 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam etmiştir.

1993 yılında Boyabat Kovaçayırı Sağlık Ocağında başlamış olduğu meslek hayatına, Hatip Sağlık Ocağı sonrasında Ayancık Devlet Hastanesinde devam etmiştir. 1996 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesinde Sağlık İşleri Müdürü olarak göreve başlamış, 2008 yılında da Sağlık Bakanlığına geçmiştir. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde, Arnavutköy ve Eyüp’te Sağlık Grup Başkanı olarak daha sonra Gaziosmanpaşa Verem Savaş Dispanserinde ve İBB Hızır Acil ambulanslarında hekim olarak görev yapmıştır. İstanbul Aile Hekimliği Derneği Kurucu Başkanı olan Dr. Özcan, 2010 yılında Bayrampaşa’da iki yıl süreyle Aile Hekimi olarak görev yapmıştır.

Kültürlerarası İletişim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Özcan, İHH, Yeryüzü Doktorları ve Gönüllüler gibi birçok sivil toplum kuruluşuyla, Afrika ve benzeri mazlum coğrafyada gönüllü doktor olarak görev almaktadır. 2012 yılından beri Tuzla Belediyesinde İdari Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Özcan, Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.