Haberler

Haberler

Tuzla Belediyesi Nikah ve Düğün Salonları, 2015 Yılında 1814 Çiftin Mutluluğuna Şahit Oldu

z13.01.2016

Tuzla Belediyesi, Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’ndeki 2 salonu ve Orhanlı Kültür Merkezi’ndeki 1 salonunda 2015 yılında 1814 çiftin en mutlu günlerine ev sahipliği yaptı. Tuzla Belediyesi, Şifa Ticaret Merkezi’ndeki düğün salonunu da hizmet verdiği yerler arasına katacak.
Tuzla Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Tuzla Belediyesi Nikâh Sarayı ve Kültür Merkezi, 517 kişilik Şehrazat ve 250 kişilik Mavera Salonlarında 2015 yılında 1727 çiftin nikahına ev sahipliği yaptı. Leb-i derya konumu, kaliteli hizmeti ve nezih mekanında başarılı organizasyonlara ev sahipliği yapan Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi, Tuzla çevresinden gelen misafirlerini de ağırlıyor. Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde 3 adet gelin odası, nikah memuru odası, fuaye, 12 adet büro ile otopark yer alıyor. Tuzla Belediyesi tarafından işletilen merkezde tüm hizmetler, cüzi ücretler karşılığı sunuluyor. Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi, kültürel ve sosyal faaliyetlere de ev sahipliği yapıyor. 

Orhanlı Düğün Salonu’nda 87 Çiftin Düğünü Gerçekleştirildi
Tuzla Belediyesi Orhanlı Kültür Merkezi içinde yer alan ve Tuzla Belediyesi tarafından işletilen Orhanlı Düğün Salonu’nda 2015 yılında 87 çift dünya evine girdi.
Tuzla Belediyesi, 2016 yılında Şifa Ticaret Merkezi’nin -1 katında 800 m2 büyüklüğünde, 500 kişi kapasiteli bir düğün salonunu daha hizmete kazandıracak. Bu düğün salonunun işletmesi de Tuzla Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, nikah ve düğün salonları işletmeciliğini ‘Sosyal Belediyecilik’ hizmetleri kapsamında değerlendirdiklerini söyledi. Başkan Yazıcı, “Tuzla’da 2 bölgede nikah salonları ve düğün salonu hizmetimizi sürdürüyoruz. Bu yıl Şifa Ticaret Merkezi’nde açacağımız düğün salonu ile Tuzla’nın tüm bölgelerinde hizmet vermiş olacağız. Bunu tüm tesislerimizde olduğu gibi ticari veya sektörle rekabet amacı taşımadan, kendi işletmeciliğimizde halka uygun fiyatla maliyetine hizmet amacıyla gerçekleştiriyoruz. Ev kuran çiftlerimize en mutlu günlerinde imkanlarımız ölçüsünde yardımcı oluyoruz” dedi.