Yol & Cadde

Yol & Cadde

Tuzla Havaray Hattı’nın Proje İhalesi Yapıldı

z02.02.2015

Yaklaşık 5 km uzunluğunda olan Tuzla Havaray Hattı’nın proje ihalesi 2 Şubat 2015 tarihinde (bugün) yapıldı. Havaray Hattı; Tuzla sahilinde yapılan Tuzla Marina’dan başlayacak ve Dörtyol, İSTON ve Gemiciler Sanayi Sitesi’nden geçerek Tuzla Belediyesi’nde Marmaray Projesi ile entegre olacak.
“Tuzla Havaray Projesi” kapsamında; havaray hattının güzergah etütleri, hat bazlı ulaşım etütleri yapılacak. Aynı zamanda, istasyon yerlerinin tespit edilmesi, istasyon ön projelerinin yapılması, işletme senaryolarının belirlenmesi, seçilen güzergahın imar plan tadilatları ve Mali ve Ekonomik Fizibilite Etütlerinin hazırlanması işleri de proje kapsamında gerçekleştirilecektir. İşin toplam süresi 240 gündür.
Açık İhale Usulü ile yapılan İhaleye 11 firma katılmış olup, katılımcı firmaların isimleri şu şekildedir: Proyapı Mühendislik, Emay Mühendislik, KMG Proje Mühendislik, PROTA Mühendislik, Grontmij Ab, Türedi Mühendislik, TEKFEN Mühendislik, Mescioğlu Mühendislik, ZTM Mühendislik, Hakim İnşaat Mühendislik ve Betül Budak.
İhale, dosyaların ve tekliflerin incelenerek değerlendirilmesi ile sonuçlandırılacak ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.