Güncel

Güncel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Tuzla’da Coşkuyla Kutlandı

z27.04.2015

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Tuzla’da da coşkuyla kutlandı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 23 Nisan’da makamını İhsan Hayriye Hürdoğan İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Büşra Zeybek’e devretti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu'nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Kutlama programı, Evliya Çelebi Ortaokulu spor salonunda düzenlendi. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Öğrenciler, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri başarıyla sahneledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, törene ödüllendirildi.

Başkan Yazıcı, Bu Yıl da Koltuğunu Bayan Başkana Devretti
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 23 Nisan’da makam koltuğunu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da İhsan Hayriye Hürdoğan İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Büşra Zeybek’e devretti. Zeybek, Tuzla Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi, arkadaşlarının belediye hizmetleri ile ilgili sorularını yanıtladı.  
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, misafirlerini çeşitli hediyelerle uğurladı.