Tuzla Belediyesi, Tuzla Deresi’nde Bahar Temizliği Yapıyor

Tuzla Belediyesi, Tuzla Deresi’nde bahar temizliği yaparak kirliliğe neden olan atıkları kaldırıyor, derede su akışını sağlayarak koku oluşumuna engel oluyor.
Tuzla Belediyesi, İstasyon, Yayla ve Evliya Çelebi mahallelerinden geçen 5 km. uzunluğundaki Tuzla Deresi’ni özel iş makinesi ile temizliyor. Dere yatağında su akışını engelleyen, çevre ve görüntü kirliliği oluşturan atıklar, iş makinesi ile alınıyor. Derenin menfezlerinde görevliler el aletleri ile temizlik yapıyor. Dereden çıkan atıklar, döküm sahasına naklediliyor.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Deresi’nde periyodik aralıklarla temizlik yaptıklarını hatırlattı. Dereye en çok bahçe atıklarının atıldığını belirten Başkan Yazıcı, “Dereye atılan her atık, çevre kirliliğine neden oluyor. Başta bahçe atıkları olmak üzere zarar vermediği düşünülen atıklar da kirliliğe neden olmaktadır. Çevrenin korunması ve temiz tutulması için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz. Derenin temiz tutulması için vatandaşlarımızdan da destek bekliyoruz” dedi

Tuzla Belediyesi, Tuzla Deresi’nde Bahar Temizliği Yapıyor

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER