Haberler

Haberler

Tuzla Belediyesi Aile Akademisi Ders Başı Yaptı

z08.03.2016

Tuzla Belediyesi ve Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen Tuzla Belediyesi Aile Akademisi projesinde eğitimler başladı.
Tuzla Belediyesi ve Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle aile içi huzur ve refahın gelişmesini sağlamak, yaşadığı çevreye duyarlı, yapıcı ve verimli bireylerin yetişmesine katkıda bulunulması amaçları doğrultusunda anne-babalar ve 18 yaşını doldurmuş ebeveyn adaylarına yönelik Aile Akademisi programı hayata geçirildi. Tuzla Belediyesi’nin aileye yönelik hizmetlerine akademik kimlik kazandıran Aile Akademisi’nin eğitimleri Şifa, Postane, Aydınlı ve Orhanlı Mahallesi’nde çarşamba ve perşembe günleri 09.30-11.30 / 13.30-15.30 saatleri arasında iki seans halinde düzenleniyor. Şifa Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ilk kur eğitim programının konusunu “Aile İçi İletişim” konusu oluşturdu. Akademide ilk eğitimi Kadın ve Demokrasi Derneği Başkanı Şengül Yiğit verdi. Yiğit, eğitimde iletişimin önemini vurguladı. Yiğit, “İyi bir iletişime, iyi bir motivasyona sahip olan insanlarla ancak hem sağlıklı aileler tesis edebiliriz hem de toplumsal huzurumuzu bulabiliriz” dedi.
Tuzla Belediyesi Aile Akademisi eğitim programının 2. kur eğitim programında Çocuk Gelişimi Eğitimi, 3. kur eğitim programında Duygusal Zeka Uygulamaları konuları alt başlıklarıyla paylaşılacak. Eğitimler, 20 Mayıs 2016’da sona erecek. Her kuru düzenli bir şekilde takip eden katılımcılara Tuzla Belediyesi ve Üsküdar Üniversitesi tarafından Katılım Belgesi verilecek.
Akademik eğitime katılan vatandaşlar, projenin ailelerine sağladığı katkı için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'ya teşekkür etti.