Meclis Kararı 06.12.2019 - 121

             T.C.
           TUZLA
 BELEDİYE BAŞKANLIĞI                                                                            MECLİS KARARI

KARAR TARİHİ

...06.12.2019...

KARAR NO

..121..

 

KARARIN

KONUSU

Sporculara ve Antrenörlere Ödül Verilmesi

Belediye meclisini teşkil eden zevat

Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Murat KANT’ın Başkanlığında; Üyelerden- Güven YİĞİT, İbrahim Nazmi İŞ, Türel AĞYOL, Ali Cihan SEVİLMİŞ, Tülay KALAV, Ülkü SAKALAR, İskender KARAKAYA, Düzgün ACAR, Akın GÜRKAN, Hakan YILDIZCI, Tuncay ŞENOL, Barış CİN, Barış Birtan GÜNDÜZ, Nurhan ERDEM, Volkan BEŞİROĞLU, Halil KÜTÜK, Bahrem KURUAĞAÇ, Mustafa SEVİM, Cevdet ALEMİN, Seyit Ahmet ŞAHİN, Rıza ÇALASIN, Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI, Olgun ÇELİK, Hüseyin USTA, Bilal ÇALIŞICI, Hakan TUNÇTÜRK, Erkan HANCI, Fuat SEVİM, Ferhat ALTUNKAYNAK, Ahmet ÇABUK, Celal CANDERE, Mahmut KADDER, Selçuk TAŞÇI.’nın iştiraki ile toplandı.

 

Ö N E Rİ  :

       BÜTÇE TETKİK VE KESİN HESAP KOMİSYONU RAPORU

 

Rapor Tarihi              : 04.12.2019             

Rapor No                      : 2019/20                                        

Konu                          : Sporculara ve Antrenörlere Ödül Verilmesi

 

 

         KOMİSYON İNCELEMESİ

 

         Tuzla Belediyesi Spor Kulübü sporcuları yurt içi ve yurt dışı spor müsabakalarında taekwondo, kickboks, muaythai, güreş, wushu spor dallarında çeşitli dereceler elde ederek ilçemizin tanıtımına katkı sağlamıştır.

5393 sayılı kanunun 14. Maddesinin b bendinde ‘’Gerektiğinde, öğrencilere, amatör spor kulüplerine malzeme verir ve gerekli desteği sağlar, her türlü amatör spor karşılaşmaları düzenler, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan sporculara belediye meclisi kararıyla ödül verebilir.’’ ibaresi yer almaktadır. İlgili kanuna dayanarak başarılı sporcu, antrenör ve takımlara ödüllerinin verilmesi için yazımızın Meclis’e havalesini tensiplerinize arz ederim. Şeklinde hazırlanan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün 28.11.2019 tarihli ve 41169 sayılı teklifi komisyonumuzca incelenmiştir.

 

        KOMİSYON GÖRÜŞÜ:

 

       “Sporculara ve Antrenörlere Ödül Verilmesi” ile ilgili teklif dosyası Komisyonumuzca incelenmiş olup, teklifin Müdürlükten geldiği şekliyle kabulü, Komisyonumuzca oybirliği ile uygun görülmüştür.

 

         Meclisimizin Onayına Arz olunur.

 

         BÜTÇE TETKİK VE KESİN HESAP KOMİSYONU: Ahmet ÇABUK(Kom.Bşk.), Cevdet ALEMİN(Kom.Bşk.Yrd.), Ali Cihan SEVİLMİŞ(Rpr.), Yasemin KAZAN(Üye), Rıza ÇALASIN(Üye).

 

         K A R A R: “Sporculara ve Antrenörlere Ödül Verilmesi” ile ilgili Bütçe Tetkik ve Kesin Hesap Komisyonunun 04.12.2019 tarihli ve 2019/20 sayılı raporu, Tuzla İlçe Belediye Meclisinin, 7’nci Seçim Dönemi, 1’inci Toplantı Yılı, Aralık Ay’ı Toplantılarının 06.12.2019 Cuma günü yapılan 3’üncü Birleşimi, 1’inci Oturumunda oybirliği ile kararlaştırılmıştır.

Murat KANT
Meclis 1’inci Başkan V.
              Barış CİN
                Divan Kâtibi
                   Erkan HANCI
                   Divan KâtibiG Ö R Ü L D Ü
Dr. Şadi YAZICI
Belediye Başkanı

Meclis Kararı 06.12.2019 - 121

HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER HABERE BENZER DİĞER İÇERİKLER